سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

25 شهریور 1402 13:59 590 بازدید

در کارگاه «یک فنجان زندگی شیرین» مطرح شد:

خانواده باید نخستین منبع ارائه اطلاعات خود مراقبتی به فرزند باشد

خانواده باید نخستین منبع ارائه اطلاعات خود مراقبتی به فرزند باشد

کارشناس ارشد مشاوره بالینی با بیان اینکه لازم است پدر و مادر نخستین منبع ارائه اطلاعات خود مراقبتی به فرزند باشند،گفت: در حال حاضر دوستان، اینترنت، کتاب، مجلات و اینترنت چهار منبع اولیه خود مراقبتی هستند و خانواده در جایگاه پنجم قرار دارد. 

حسن سرکار فینی در کارگاه «یک فنجان زندگی شیرین» که به همت فرهنگ‌سرای بانو سازمان فرهنگی، اجتماعی و ‌ورزشی شهرداری کاشان به میزبانی درمانگاه امام علی (ع) فاز دو ناجی آباد تشکیل شد، به بیان تکنیک‌های فرزندپروری و اهمیت آموزش خود مراقبتی به منظور آشنایی مادران پرداخت. 

وی، در این جلسه که با حضور مادران دارای فرزند نوجوان برگزار شد، با اشاره به اهمیت آگاهی بخشی در موضوعات جنسی توسط والدین، میزان آسیب فرزند از جهل جنسی را بسیار بیشتر از آگاهی جنسی ذکر کرد. 

سرکار منظور از آگاهی جنسی کودکان را آموزش به منظور مراقبت و دفاع از خود در برابر افراد غریبه  و حتی آشنایانی که قصد سوء استفاده دارند، دانست و تاکید کرد: لازم است والدین فضایی همراه با آرامش و همدلی را برای فرزندانشان ایجاد کنند تا بتوانند به آسانی در مورد مسائل روزمره و مشکلاتشان، با پدر و مادرشان صحبت کنند.

در پایان این نشست آموزشی، کارشناس ارشد مشاوره بالینی به سوالات مادران در موضوعات مطروحه پاسخ داد.


نظرات کاربران