سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان

07 مهر 1402 00:40 115 بازدید

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان:

نمایشگاه «تا قله افتخار» یادآور مسیر پرافتخاری است که در امتداد مسیر شهدا تا کنون طی شده است

نمایشگاه «تا قله افتخار» یادآور مسیر پرافتخاری است که در امتداد مسیر شهدا تا کنون طی شده است

همزمان با هفته دفاع مقدس، نمایشگاه «تا قله افتخار» روایت یک صعود از سوی ناحیه مقاومت بسیج و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان با مشارکت سایر سازمان‌های تابعه شهرداری و دستگاه‌های اجرایی و نظامی در گلزار شهدای دارالسلام گلابچی کاشان گشایش یافت. 

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان در افتتاحیه این نمایشگاه با عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع) و گرامی داشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و همچنین ادای احترام به شهدای هشت سال جنگ تحمیلی گفت: هر آنچه که امروز در قالب عزت، پیشرفت و اقتدار ایران عزیز شاهد آن هستیم، محصول فداکاری و از خودگذشتگی شهدا هست.

محمدعلی فرجی بیان کرد: این نمایشگاه در راستای کنگره ملی سرداران و هزار و ۸٠٠ شهید کاشانی دائر شده و علاوه بر آنکه گامی در مسیر پاسداشت ایام دفاع مقدس هست، یادآوری مسیر پرافتخاری است که در امتداد مسیر شهدا تا کنون طی شده است، محلی که توانمندی‌ها و دستاوردهای ارزشمند علمی، دفاعی، هسته‌ای و سایر بخش‌ها به منصه ظهور رسیده است.

دبیر کمیته نمادها و یادمان‌های شهری و تبلیغات محیطی کنگره شهدای کاشان با توجه به اینکه علاوه بر عموم شهروندان، مخاطب این نمایشگاه دانش‌آموزان هستند، آن را اتفاق مبارکی دانست چرا که دانش‌آموزان به عنوان آینده سازان این کشور هستند.

وی، تعامل ارزشمند شهرداری کاشان با نهاد بسیج و سپاه عزیز و مقتدر را ستودنی دانست و اظهار داشت: مدیریت شهری آمادگی خود را در راستای همکاری با سایر نهادها به ویژه شجره طیبه بسیج برای ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی اعلام و تأکید می‌کند از حداکثر ظرفیت‌ها برای اشاعه این فرهنگ ارزشمند استفاده کند.

فرجی از تلاش‌های مجموعه‌های مختلف برای برپایی این نمایشگاه و همچنین سایر اقدامات ترویجی و تبلیغی صمیمانه قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد: این همکاری‌ها مستمر باشد تا بتوانیم در حد امکان و بضاعت برای ترویج گفتمان ایثار و شهادت گام‌های موثری برداریم.
 
 شایان ذکر است نمایشگاه «تا قله افتخار» شامل دستاوردهای علمی، صنایع دفاعی، هسته‌ای و طرح اسوه با غرفه‌های تجربه تونل زمان، سفر به اروپا و آمریکا، اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری، قرعه کشی و اهدای جوایز تا دوشنبه دهم مهرماه ماه  از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ ظهر ویژه دانش‌آموزان و از ساعت ۱۷ الی ۲۱ برای بازدید عموم دایر است.


نظرات کاربران